Dėmesio atitraukimas vairuojant - https://lauto.lt/ ...
Dėmesio atitraukimas vairuojant
Dėmesio atitraukimas vairuojant

Dėmesio atitraukimas vairuojant

2023-08-15
0 Comments

Išsiblaškymas vairuojant tampa vis pavojingesne ir plačiai paplitusia problema mūsų keliuose. Populiarėjant išmaniesiams telefonams, GPS įrenginiams ir kitoms technologijoms, vairuotojai dabar yra labiau išsiblaškę nei bet kada anksčiau. Net paprasčiausias dėmesio atitraukimas, toks kaip valgymas, gėrimas ar radijo stoties keitimas, gali turėti mirtinas pasekmes. Šiame straipsnyje nagrinėsime atitraukto dėmesio vairavimo pavojus, padarinius ir kaip to išvengti.

Kas yra dėmesio atitraukimas vairuojant?

Dėmesio atitraukimas vairuojant reiškia bet kokį veiksmą, dėl kurio vairuotojas atitraukia savo dėmesį nuo kelio. Tai apima žinutės rašymą ar kalbėjimą telefonu, valgymą ar gėrimą, dažymasi, GPS įrenginio naudojimą ir netgi pokalbius su keleiviais. Pasak Statistikos departamento duomenų, atitrauktas vairavimas yra pagrindinė kelių eismo įvykių priežastis Jungtinėse Arabų Emyratuose (JAE). 2020 metais buvo užregistruota 4 566 atvejų, kai dėl atitraukto vairavimo kilo avarijos, kuriose žuvo 55 žmonės, o 1675 buvo sužeisti. Pagrindinės dėmesio atitraukimo priežastys buvo mobiliojo telefono naudojimas vairuojant, valgymas ir gėrimas bei automobilio valdymo priemonių reguliavimas.

 

JAE valdžios institucijos ėmėsi priemonių, siekdamos mažinti neatidaus vairavimo atvėjų skaičių, įskaitant baudų ir sankcijų taikymą vairuotojams, kurie buvo pastebėti naudojantis savo mobiliuoju telefonu vairuojant. 2019 metais JAE įsigaliojo naujas įstatymas, kuriuo už mobiliojo telefono naudojimą vairuojant nustatyta bauda 800 AED ir 4 baudos taškai vairuotojo pažymėjime. Pakartotinai nusižengus gali skirti baudas iki 2000 AED ir 12 baudos taškų.

 

JAE vyriausybė taip pat organizuoja informavimo kampanijas, siekdama šviesti vairuotojus apie neatidaus vairavimo pavojus ir skatinti juos sutelkti dėmesį į kelią. Šios kampanijos siekia propaguoti saugius vairavimo įpročius ir mažinti neatidaus vairavimo sukeltų avarijų skaičių. Visiems JAE vairuotojams svarbu suvokti neatidaus vairavimo riziką ir imtis būtinų priemonių, kad išvengtų dėmesio atitraukimo vairuojant. Taip mes galime padėti padaryti JAE kelius saugesnius visiems.
Kaip išvengti dėmesio atitraukiančių faktorių vairuojant

 

Yra keletas būdų, kaip išvengti dėmesio atitraukiančių faktorių vairuojant, tarp jų: 

 

 • Nesinaudokite savo telefonu – Jei norite naudotis savo telefonu, sustokite saugioje vietoje. 
 • Naudokite laisvų rankų įrenginį – Jei norite paskambinti, naudokite laisvų rankų įrenginį, kad rankos būtų ant vairo. 
 • Venkite valgymo ar gėrimo – Valgymas ar gėrimas vairuojant gali atitraukti dėmesį ir sukelti nelaimingą atsitikimą. 
 • Jei automobilyje yra keleivių, užtikrinkite, kad jie neatitrauktų jūsų dėmesio vairuojant. 
 • Planuokite savo kelionės maršrutą iš anksto – Naudokite GPS įrenginį ar žemėlapį, kad iš anksto suplanuotumėte savo kelionės maršrutą ir nebūtumėte priversti ieškoti krypties vairuojant.

 

Galiausiai, dėmesio atitraukimas vairuojant yra pavojinga įpročio forma, kurią reikia pakeisti. Venkite dėmesio atitraukiančių faktorių ir sutelkite dėmesį į kelią, kad vairuotojai galėtų išvengti nelaimingų atsitikimų ir išgelbėti gyvybes. Visi turime atsakomybę skatinti saugius vairavimo įpročius ir mažinti neatidaus vairavimo incidentų skaičių mūsų keliuose. Atminkite, kad jūsų saugumas ir kitų žmonių saugumas yra svarbiausi.

Užpildykite ir gaukite lizingo pasiūlymą​​​

  Naudoti automobiliai su garantija. Gaukite nemokama registracijos mokestį ir draudima. Jums reikia 0EUR kad įsigyti automobilį.
  UAB „LASMA MOTORS“ teikia priklausomo tarpininko paslaugas ir veikia UAB „GF bankas“, BIGBANK AS filialo, AS Inbank filialo, UAB „mogo LT“ vardu.
  Nuolaida 200€
  Nuolaida 100€
  Paslaptinga dovana
  Nuolaida 500€
  Draudimas 3 mėn.
  Pilnas bakas kuro
  Nuolaida 300€
  Draudimas 6 mėn.
  Gaukite dovaną įsigydami automobilį iš mūsų!

  Dovana netaikoma perkant automobilį lizingu.