Kurį automobilį geriausia rinktis? Naują, mažai naudotą ar daugiau naudotą – privalumai ir trūkumai - https://lauto.lt/ ...
Kurį automobilį geriausia rinktis? Naują, mažai naudotą ar daugiau naudotą – privalumai ir trūkumai
Kurį automobilį geriausia rinktis? Naują, mažai naudotą ar daugiau naudotą – privalumai ir trūkumai

Kurį automobilį geriausia rinktis? Naują, mažai naudotą ar daugiau naudotą – privalumai ir trūkumai

2023-03-01
0 Comments

Jeigu galvojate apie automobilio įsigijimą, tikriausiai kyla įvairių klausimų, ir pirmasis iš jų – naują, mažai naudotą ar daugiau naudotą, kokie jų privalumai ir trūkumai?

Naujo automobilio privalumai ir trūkumai

Kaip nustatyta Pridėtinės vertės mokesčio įstatyme, automobilis yra naujas, jeigu pirkimo metu jis atitinka tam tikrus parametrus ir bent vieną kriterijų, taikomą transporto priemonės naudojimo trukmei – laiko arba ridos. Tai sausumos motorinė transporto priemonė, kurios variklio darbinis tūris didesnis nei 48 kubiniai centimetrai arba galia didesnė nei 7,2 kilovato, skirta keleiviams arba kroviniams vežti, jeigu ji naudota trumpiau nei šešis mėnesius arba nuvažiavo mažiau nei 6 000 kilometrų.

Naujo įsigijimo pranašumai:

+ Naujuose automobiliuose paprastai būna įdiegtos patikimos pažangios technologijos, tai reiškia saugesnį ir patogesnį važiavimą, mažesnę taršą ir mažesnes degalų sąnaudas. Šių automobilių nereikia remontuoti arba patobulinti, jie atrodo „švieži“ – jokių įbrėžimų arba kitų defektų, matomų ant automobilio kėbulo arba salone.

+ Naujas automobilis paprastai tebėra su gamintojo garantija, užtikrinančia, kad automobilis bus be jokių defektų. Daugumos naujų automobilių per pirmuosius kelis eksploatacijos metus nereikės kapitališkai remontuoti, tereiks įprastos techninės priežiūros.

Naujo automobilio trūkumai:

Naujo automobilio kaina yra daug didesnė nei daugiau ar mažiau naudoto. Tačiau šio automobilio vertė krenta, vos jis išvažiuoja iš salono ir yra pirmą kartą registruojamas. Taigi mokate priemoką, kad galėtumėte sėsti į ką tik iš gamyklos atvežtą automobilį, be to, gali tekti palaukti, kol pasirinktas automobilis bus pristatytas iš gamyklos, nes šis automobilio pirkimo procesas gali užtrukti ilgiau nei perkant automobilį vietoje.

Norint išlaikyti gamyklinę garantiją, būtina techninė priežiūra. Svarbu atsižvelgti į savo finansines galimybes ir į tai, ar naujo automobilio pirkimas yra racionaliausias sprendimas Jūsų konkrečioje situacijoje.

Mažai naudoto automobilio privalumai ir trūkumai

Mažai naudotas automobilis atitinka tik šiek tiek naudoto automobilio apibrėžimą, jo būklė tebėra kaip naujo automobilio, tai dažniausiai automobilis, naudotas ne ilgiau kaip 5 metus. Šie automobiliai dažniausiai buvo naudoti tik kurį laiką, o paskui buvo grąžinti pardavėjui, todėl gali būti visai kaip nauji. Tačiau gali būti nedidelių naudojimo žymų, pavyzdžiui, gali būti įbrėžimas arba kitas koks nedidelis defektas.

Mažai naudoto įsigijimo pranašumai:

+ Mažai naudotuose automobiliuose paprastai įdiegtos naujos technologijos, o jų būklė techniniu požiūriu vis dar prilygsta naujo automobilio būklei. Tokie automobiliai paprastai yra pigesni už naujus automobilius ir nuvertėja lėčiau nei naujieji.

Mažai naudoto automobilio trūkumai:

Mažai naudoti automobiliai gali būti šiek tiek „nuvažinėti“, juos gali tekti paremontuoti ir patobulinti. Šiems automobiliams paprastai nebetaikoma arba ribotai taikoma gamyklinė garantija.

Naudoto automobilio pranašumai ir trūkumai

„Naudotas automobilis“ – tai automobilis, kuriuo naudojosi daugiau nei vienas savininkas. Šiuos automobilius gali tekti paremontuoti ir patobulinti, o jų būklė gali būti skirtinga, ji priklauso nuo to, kiek ir kaip automobilis buvo naudojamas, ankstesnės techninės priežiūros ir išlaikymo. Paprastai jie yra prieinamesni nei nauji automobiliai ir gali būti puikus pirkinys žmonėms, kurie nori sutaupyti.

Naudoto automobilio įsigijimo pranašumai:

+ Naudotas automobilis daug pigesnis – tai viena iš pagrindinių priežasčių, dėl kurių verta įsigyti naudotą automobilį. Šie automobiliai paprastai yra prieinamesni nei nauji arba mažai naudoti automobiliai.

+ Net naudotas automobilis su nedidele rida bus kelis kartus pigesnis už visiškai naują automobilį. Taigi tai gali būti puikus pirkinys žmonėms, kurie nori sutaupyti. Pranašumas yra tas, kad šio automobilio atsarginės dalys taip pat pigesnės, jo remontas taip pat pigesnis.

Naudoto automobilio trūkumai:

Naudotiems automobiliams nebetaikoma gamyklinė garantija, kuriai esant ramu, kad po šešių mėnesių ar metų dar nebus didelių gedimų, neprireiks naudotą automobilį remontuoti ir patobulinti. Juose gali būti įdiegtos blogesnės arba senesnės technologijos, jų patikimumas mažesnis nei naujų ar mažai naudotų automobilių. 

 

!!! Bet kuriuo atveju svarbu suvokti, kokie kriterijai lemia Jūsų automobilio pasirinkimą, ir perkant automobilį atidžiai jį patikrinti bei įvertinti pagal juos.

Užpildykite ir gaukite lizingo pasiūlymą​​​

  Naudoti automobiliai su garantija. Gaukite nemokama registracijos mokestį ir draudima. Jums reikia 0EUR kad įsigyti automobilį.
  UAB „LASMA MOTORS“ teikia priklausomo tarpininko paslaugas ir veikia UAB „GF bankas“, BIGBANK AS filialo, AS Inbank filialo, UAB „mogo LT“ vardu.
  Nuolaida 200€
  Nuolaida 100€
  Paslaptinga dovana
  Nuolaida 500€
  Draudimas 3 mėn.
  Pilnas bakas kuro
  Nuolaida 300€
  Draudimas 6 mėn.
  Gaukite dovaną įsigydami automobilį iš mūsų!

  Dovana netaikoma perkant automobilį lizingu.